Erkek Atlet Korse – Slim N Lift Türkiye Ürün Görseli

Neden Hiç Bel Egzersizini Denemesin

Neden hiç bel egzersizini denemesin

 

Instagram’da hiç atladıysanız, muhtemelen bir bel eğitmeni gördünüz demektir. Khloe, Kourtney ve Kim Kardashian (Kylie Jenner ve hatta aile frenemies Blac Chyna ve Amber Rose ile birlikte) oluşturdukları tamamen insanlık dışı siluetinin yaratılması için onlarla takıntılıyız. Tonlanmış, gergin bir orta kesidi göstermek istemek tamamen normal, ancak bu yüceltilmiş korseler kesinlikle sağlığınız veya aklı başına bir risk oluşturmaz. İşte bu yüzden gerçekten de bel egzersizi denemelisiniz … bunun için gerçek anlamda bir yıldız ödül alsanız bile.

 

Kaburganıza ve kemiklerinize zarar verebilirsiniz

 

Bel egzersizleri acı verir, dönem. Net Doktor , cildinize yerleştirebileceği girinti ve basınç dışında, kemiklerinizi de çiğneyebilir; kaburgalarınız hasara karşı özellikle hassastır. Ve bir süre zarar verir: Kemik morlukları daha acı vericidir ve başka herhangi bir yerde morarmadan çok daha uzun sürer, bu yüzden ince görünebilir, ancak aynı zamanda mutsuzluk yaşarsınız.

 

Büyümenizi durdurabilir

 

21 yaşın altındaysanız, bir bel eğitmeninin kayması kesinlikle önemlidir , yoksa vücudunuzun gelişiminde kalıcı hasar riski taşırsınız. Dr Galyna Selezneva açıkladı gövdesinden önce genç yaşta başlayan ve kaslar tamamen geliştirdik “Eğer, bel eğitimi gençler için potansiyel kalıcı sağlık riskleri olabilir. Hala bir içine büyüyor iken bel eğitimi başlatmak için kesinlikle tavsiye edilmez yetişkin.” Net Doktor

 

uzmanları, eğer kemiklerin ve vücudunuz hala gelişiyorsa, bel egzersizi kemik yapınıza kalıcı hasar verebileceğini ve buna bağlı olarak oluşabilecekleri belirtti.

 

Sindirim sisteminizi mahvedebilir

 

Dr. Selezneva İrlandalı İnceleme Komitesi’ne verdiği demeçte , “Bel egzersizi ile üst organlar yukarıya doğru hareket ediyor ve alt organlar aşağıya doğru kaymakta ve böylece kabızlığa benzer bir baskı oluşturabiliyor” dedi. Orada bitmiyor. Dr. Selezneva, “İç organlar üzerindeki baskıda bir değişim, gaz üreten ve yağlı gıdalar da dahil olmak üzere bazı gıdanlara karşı daha az toleransa sahip olacaksınız ve bazı kişiler normal bölüm boyutlarının çok fazla olduğunu bulabilirler. mideniz diyaframınızın ötesine geçerken mide ekşimesi şansınızı da artırabilir ve asit reflüsü oluşturabilir. ”

 

Ciddi solunum sıkıntısı yaratabilir

 

Holly Phillips, bel egzersizinin ciğerlerinize potansiyel olarak sizi öldürebilecek ekstra baskı uygulayabileceğini söyledi . “Uzun bir süre [bir bel eğitici] giymek nefes almak zorlaştırıyor, bu nedenle daha sığ nefes alıyor. Bu bir oksijen sıkıntısı bırakabilir ve diğer tehlikeler arasında bilinç kaybına neden olur” diye belirtti Yahoo! Güzellik . “Enerji seviyeleriniz de dahil olmak üzere birçok farklı şey için iyi değil.”

 

Daha da korkunç mu? Phillips, bel egzersizinin “akciğerlerde sıvıya yol açabileceğini” belirtti ve potansiyel olarak ölümcül bir pulmoner ödem ve pnömoni riskini yaşamı tehdit eden bir duruma getirdi.

 

 

Şiroterapi Dr. Karen Erickson, bel egzersizinin vücudunuzda hayatı tehdit eden potansiyel sorunlara neden olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Kan dolaşımındaki azalma, kan pıhtılarına, varikoz damarlara ve bacaklarda ve ayak bileklerinde şişmeye neden olabilir, dedi Huffington Post’a , ayrıca alt ekstremitelerde karıncalanma ve uyuşma belirtisi. Bir bel eğiticisi giyerken zamanında uzun süre oturursanız – bu özellikle geçerlidir – ve bel egzersizleri nefes alma ve enerji seviyenizi bozar diye düşünüyorsanız şansınızı biraz sallarsanız biraz kanepeye bağlı olursunuz.

 

Kaslarınızın atrofisine neden olabilir

 

Bel egzersizcileri, korseler ve şekillendirmenin duruş geliştirdiğini iddia ederken, kaslarınızı zayıflar, bu da duruşunuzu daha da kötüleştirebilir. Dr. Selezneva İrlandalı İnceleme Komitesine verdiği demeçte , “korse eğitiminin sırtı ve karın kaslarını zayıflatma potansiyeli var, çünkü bu kasları korse takarken duruş için kullanmaya güvenmiyorsunuz.Korse kasları değil de desteği sağlıyor. ve eğer kaslar kullanılmazsa israf olurlar. ”

 

Hiçbir organ güvende değil

 

Orada kanıtlar bel eğitimi sadece sindirim sistemini ve akciğerleri zarar vermez, ama hatta karaciğer, diyafram, dalak ve zarar verebilir bu böbrekleri üzerlerine yerleştirilen basınç. Uzun süreler boyunca bel eğitmenleri veya korseler giyerseniz, bu özellikle doğrudur.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )